Jdi na obsah Jdi na menu
 


Péče o králíčky

Kontrolujte králíčkovi zuby a drápky, zda nepřerůstají. Pokud ano, ošetření zubů provede  veterinář, ale přerostlé drápky králíčkovi můžete zkrátit sami.Zkracují se speciálními kleštičkami na drápky. U světlých drápků uvidíte žilku, do které nesmíte střihnout, u tmavých si počínejte velmi opatrně,žilka nejde vidět.Pokud králíčka zastřihnete zranění není vážné, ale králík se vás pak může začít bát.

Péče o srst záleží na typu srsti,ale nebývá složitá, krátkosrstého králíčka občas vykartáčujte kartáčem, obzvlášť v období línání, dlouhosrstého buď jemným drátěným kartáčem nebo hřebenem. Králíky chovaní venku se nikdy nekoupou,ale králíčky ,které chovám doma občas okoupu.Dávejte pozor na kvalitu šamponu a přípravků,které použijete.Používejte jen přírodní kosmetiku.Dobře králíčka usušte.To je velmi důležité!!!Hřebeny a kartáče jsou různých velikosti a druhů.Výběr toho správného bude záležet podle druhu srsti králíčka.Pokud si nevíte při výběru rady ,požádejte chovatele od kterého králíčka máte nebo se poradte třeba v nějakém salonu pro úpravu srsti zvířat.

Oči péče o oči není náročná měli bychom si dát pozor na dorůstající chloupky mohou oko dráždit a snadno dojde k zánětu oka.Ospalky vytřeme borovou vodou nebo opthalmo septonexem.

Uši čistíme podle potřeby (na veterině a v chovatelských potřebách jdou zakoupit různé přípravky k čištění oušek,vždy kupujte s měkkým kapátkem,usnadní práci a neporaní ucho ). např.roztokem Otifree, rozpustí maz a snadno setřeme tamponkem.

Koupání

 

NÁZORY NA KOUPÁNI KRÁLÍKA JSOU U CHOVATELŮ RŮZNÉ VĚTŠINOU KRÁLÍKA  NEKOUPOU.

 

POKUD ZVYKLÝ NENÍ(NEKOUPEJTE),KDYŽ SE ZNEČISTÍ UTŘETE HO VLHKÝM HADŘÍKEM.

POSTUP JAK KOUPAT POKUD MÁME NA KOUPÁNÍ KRÁLÍČKA ZVYKLÉHO

SPRÁVNÁ PÉČE S POUŽITÍM KVALITNÍCH KOSMETICKÝCH PŘÍPRAVKŮ UDRŽÍ SKVĚLOU KONDICI KŮŽE I SRSTI TA SE MÉNĚ ZACUCHÁVA A JE ZDRAVÁ A LESKLÁ.POKUD KRÁLÍKA NAUČÍME NA KOUPANÍ V RANNÉM VĚKU,KRÁLÍČEK BUDE ZVYKLÝ A DOBŘE HO POKAŽDÉ  USUŠÍTE(TO JE VELMI DŮLEŽITÉ).BUDETE S VÝSLEDKEM SPOKOJENI.KOSMETICKÉ PŘÍPRAVKY VYBÍREJTE PODLE DRUHU SRSTI.JINÉ NA KRÁTKOU ,JINÉ NA DLOUHOU SRST ATD.JE TO STEJNÉ JAKO ,KDYŽ KOUPETE MORČÁTKO,KŘEČKA NEBO KOČKU.( Tyto zvířátka taky někteří chovetelé vůbec nekoupou)
PŘIPRAVÍME SI UMYVADLO,LAVOR NEBO NĚJAKOU JINOU VHODNOU NÁDOBU.NAPUSTÍME JI VODOU TĚLESNÉ TEPLOTY.SRST NAMOČÍME ,NAŠAMPONUJEME A DŮKLADNĚ OPLÁCHNEME,POTÉ POUŽIJEME KONDICIONÉR,KTERÝ POMŮŽE ROZČESÁNÍ SRSTI.VYPLÁCHNEME.POZOR DÁME NA UŠI A OČI.
ŠAMPON I KONDICIONER MUSÍ BÝT KVALITNÍ.ŠAMPON MŮŽEME POUŽÍT DĚTSKÝ NEBO SPECIÁLNÍ ŠAMPON VYROBENÝ PRO HLODAVCE (JA OSOBNĚ S NIM NEMÁM ŽÁDNÉ ZKUŠENOSTI).MOJE NEJLEPŠÍ ZKUŠENOST JE S JEMNÝM ŠAMPONEM S KONDICIONEREM OD ALL SYSTEMS.PO OKOUPÁNÍ DŮKLADNĚ SRST VYSUŠÍME( TO JE VELMI DŮLEŽITÉ ,ABY SRST BYLA SUCHÁ),ABY NÁM ZVÍŘATKO NENASTYDLO.SRST UČEŠEME.NEJLEPŠÍ JE  FÉNOVAT POKUD MÁTE FÉN NA TEPLÝ,STUDENÝ VZDUCH ,KTERÝ JEDE PO TICHU A NENÍ MOC HLUČNÝ.JE FINANČNĚ DRAŽŠÍ,ALE PRÁCI PŘI ÚPRAVĚ SRSTI USNADNÍ.
SRST
CHLUP JE JEMNÉ PROTEINOVÉ VLÁKNO ,KTERÉ VYRŮSTÁ Z KŮŽE ZVÍŘAT.SRST JE SYMBOLEM KRÁSY,DŮKAZEM DOBRÉHO ZDRAVÍ A SPRÁVNÉ PÉČE.ROSTE RŮZNOU RYCHLOSTÍ , ZÁVISÍ NA GENETICKÉ DISPOZICI,ROČNÍMU OBDOBÍ,PÉČI A CELKOVÉMU ZDRAVOTNÍMU STAVU ZVÍŘETE,KVALITNÍMU KRMENÍ.

zdroj:magicspa.webnode.cz